קפריסין ישראל

לרנקה - פוטנציאל השבחה גבוה במיוחד

דירות-בלרנקה

לרנקה היא אחת הערים הפופולריות ביותר בקפריסין, ויש לכך סיבה טובה. היא מציעה שילוב אידיאלי בין היסטוריה לתרבות יחד עם חופים יפים ואקלים ים תיכוני. בלרנקה נמצא שדה התעופה הראשי של קפריסין והיא ממוקמת בדיוק במרכז, מצד אחד ובמרחק 30 דקות נסיעה מאזור הנופים והחופים היפה של אייה נאפה ומצד שני ממוקמת בין ניקוסיה ללימסול, שתי הערים הגדולות והמרכזיות באי.

כיוון שערים אלו ללא שדה תעופה, מעמדה של לרנקה בעבר היה בעיקר סביב היותה נקודת מעבר ושער בינלאומי לעולם שבחוץ.

כל זה השתנה ב 5 השנים האחרונות!

כבר עכשיו רואים שיפור משמעותי בתשתיות של העיר והחלו פרויקטי פיתוח בקנה מידה גדול ששמו אותה על מפת משקיעי הנדל"ן המקומיים והזרים. השינוי הוא מהיר וכבר נראה לעין.

 

לרנקה ממוקמת על חוף ים. במרכז העיר ישנו אגם מים מלוחים שחביב במיוחד על ציפורי פלמנגו שמקננים בו בעונת החורף. לרנקה בעלת אוכלוסיה קפריסאית מקומית יציבה ובשנים האחרונות החל טרנד של זרים שמעבירים את מרכז חייהם לעיר. כיום, מעריכים ש 20% מתושבי לרנקה הם אזרחים זרים. כולם בלרנקה דוברי אנגלית, העלות זולה למחיה וישנה אווירה קפריסאית ממכרת של רוגע ושלווה.

לרנקה היא גם עיר גדולה, שכוללת מערכת חינוך ציבורית ופרטית, בית חולים, קניון חדש, איזור עתיק ומאוד מתפתח מלא בבניינים יפים לשימור עם חנויות רחוב ובתי קפה, איזורי משרדים ועסקים – הכל מהכל וכל מה שתושב צריך לאיכות חיים טובה. לכן, הביקוש לנכסים בלרנקה קפצו משמעותית.

העלייה בביקושים נובעת בעיקר מ:

  • ההתפתחות המואצת של תעשיית התיירות באי- ולראיה כמות המלונות מרשתות בינלאומיות שנפתחו בשנה האחרונה או בבניה כעת.
  • השיפור בתנאי החיים בעיר – קניון מטרופוליס חדש וגדול, מרכז העיר שהשתנה ללא היכר ועכשיו מלא בבתי קפה, ברים ומסעדות שצבעו את העיר והרחובות באווירה צעירה וססגונית במיוחד יחד עם שוק עירוני חדש.
  • הבניה של המרינה החדשה יחד עם הרחבת הטיילת ותוספת של שטחי מגורים ומסחר בכל הרצועה שקרובה לים. זהו פרויקט בקנה מידה עצום והשפעתו גדולה במיוחד על הציפיות לעתיד העיר.
  • רובע עסקי חדש מתפתח עם מגדלי משרדים באזור "דרושה" בעיר.

המחירים של נכסים בלרנקה עלו משמעותית בשנים האחרונות –

כמות עסקאות הנדל"ן בלרנקה בלבד עלתה ב 23.4% ביחס לשנה הקודמת. מחירי הדירות בלרנקה זינקו ב 9.4% רק בשנה האחרונה ומחירי הוילות בלרנקה עלו גם הם ב 4.7%.

מחירי נכסים בלרנקה-

מחירי דירות על הנייר, מבלי שהבניה עוד החלה, מתחילים ב 150,000 אירו עבור דירת חדר שינה וסלון בגודל 50 מ"ר באזור טוב ואיכותי ואם מדובר בבניין ממש ליד לים, אז מחיר הדירה יכול לקפוץ ל 275,000 אירו והרבה מעבר. דירות של 2 חדרי שינה בגודל של 80 מ"ר יתחילו לרוב סביב 170 אלף אירו ומעלה לדירה חדשה, במידה וישנה בריכה בבניין, הנכס קרוב לים, במרכז העיר או למרינה החדשה אז מחיר הנכס יעלה בהתאם. 

מחירי דירות יד 2 בלרנקה יהיו כמובן זולות יותר. אבל (וזה אבל חשוב מאוד!) צריך לקחת בחשבון שרוב הנכסים בלרנקה מתחלקים בין נכסים חדשים לנכסים ישנים מאוד, המבחר של דירות בבניינים בני מעט שנים אינו גבוה, זה אפשרי אבל המבחר אינו גדול. צריך לדעת איך לאתר את אותן פנינות הנדל"ן ובשביל זה אנחנו כאן!

אז מה צופן העתיד עבור השקעות נדל"ן בלרנקה?

הצפי הוא לעלייה גבוהה גם בשנים הבאות בגלל השינויים המהותיים שחווה העיר. קיים ביקוש גובר מצד משקיעים זרים שגם הם זיהו את הפוטנציאל. לרנקה השתנתה מאוד ב 3 השנים האחרונות והיא "על הגל" כפי שאומרים.

אם אתם מחפשים להשקיע בנדל"ן בקפריסין, לרנקה היא אחת הערים הטובות ביותר לעשות זאת כיון שפוטנציאל עליית הערך של הנכס גבוה במיוחד וזה לא פחות חשוב, אם לא יותר, מהסתכלות על תשואה בלבד.

ללרנקה בסיס כלכלי חזק בגלל המיקום של העיר. היא החלה את הקפיצה שלה, אפשר לראות את העבודות בשטח והשינוי רק מתחיל להיות מגולם במחירי הנכסים. אבל במקביל לרנקה עדיין מתומחרת נמוך ביחס לערים מקבילות. היא מתומחרת משמעותית זול יותר מלימסול השכנה אבל הבסיס שלה לא פחות טוב וההתפתחות העירונית שכבר מתרחשת בימים אלו, מציעה תמורה טובה מאוד להשקעה.

צרו קשר עוד היום כדי לא לפספס את הרכבת! אנחנו נשמח לייעץ וללוות אתכם בתהליך הבירור והקנייה. צרו קשר לפרטים נוספים >> 

םינורחא םינוכדע

ןוויב ן”לדנ לומ ןיסירפקב ן”לדנ

27/05/2020

ןיסירפקב קנב ןובשח תחיתפ

15/01/2020

ןיסירפקב רצק חווטל סכנ תרכשה

13/01/2020

חזרו אלי עם הצעות השקעה רלוונטיות אלי

Open chat
1
יש לכם שאלה?
Scan the code
יש לכם שאלה בנוגע לנדל"ן בקפריסין? נשמח לענות